Hieronder staan 3 tekstjes met daarbij telkens de bijpassende foto’s:

  1. dino’s in de klas
  2. naar het eerste leerjaar
  3. op schoolreis

Dino’s in de klas

We werkten deze week verder in het thema van onze dino’s. We keken naar een filmpje over het opgraven van de fossielen en wilden natuurlijk dat ook zelf eens doen. Daarom maakten we eerst zelf een fossiel. Dit deden we door zand te mengen met wat water en in een bordje of een potje te doen. We mochten het niet te hard aanduwen, want anders konden we onze dino of een deeltje van de dino er niet meer goed indrukken. Hoe onze fossiel eruit moest zien, kozen we zelf…We hadden verschillende dino’s om hiervoor te gebruiken. Als iedereen de afdruk had gemaakt in het zand, maakte onze juf gietgips en goot ze voorzichtig over onze afdrukken. De volgende dag was de gips helemaal droog en konden we onze fossiel uitgraven met onze handen en daarna met de borstels verder proper maken. Wat vonden we het spannend om te zien of onze fossiel gelukt was! Daarnaast konden we met plasticine ook nog enkele dino’s maken of met dinobotten konden we letters namaken. We moesten ook de woorden in lettergrepen stampen, zoals een dino, dus we mochten heel hard stampen. Daarna maakten we een toren met evenveel blokjes als er lettergrepen waren. We luisterden naar een versje, waarbij we zelf de dino moesten tekenen die erbij paste. We konden de reeks van de fossielen aanvullen tot op het einde en speelden ook nog een leuke memorie van dino’s en zijn skeletten en fossielen.

 

Naar het eerste leerjaar

Op bezoek in het eerste leerjaar. Helaas konden we nog niet, naar jaarlijkse traditie een wisselwerking met het eerste leerjaar doen… Maar we hebben wel al eens gaan piepeloeren! Vorige week hadden we samen naar het filmpje gekeken van onze juf die naar het eerste leerjaar ging. En maandag mochten wij zelf ook eens de stappen herhalen. Waar zullen onze mama’s en papa’s ons afzetten of afhalen? Waar zet ik veilig mijn fiets? Waar moet mijn boekentas staan? Waar gaan we spelen? Waar moet onze jas, onze fluojas, …? Oei, ik moet plassen, waar moet ik naartoe? En natuurlijk het belangrijkste: een blitsbezoek aan het eerste leerjaar. We keken daar eens goed rond, naar alle letters en woorden die uithangen, we zaten even in de kring en luisterden even naar de juf van het eerste leerjaar. We vonden het spannend om daar even binnen te  stappen en beginnen stiekem al af te tellen naar volgend schooljaar…   

Op schoolreis

Onze schoolreis naar het Boudewijnpark. Wat keken we ernaar uit! We mochten dit jaar terug op schoolreis… We hadden geluk met het mooie weer en hadden ook veel geluk dat we nergens lang moesten aanschuiven. We hebben zoveel mogelijk attracties gedaan en sommige zelfs twee keer. In de namiddag werden we nog getrakteerd op een lekker ijsje! Natuurlijk zie je hier maar enkele foto’s, want we hadden te veel plezier en vergaten daardoor om meer foto’s te nemen…